Kontakt

ZSMiO nr 5 w Łomży
ul. Przykoszarowa 22
18-400 Łomża
tel. (0-86) 219-87-93
tel./fax. (0-86) 218-62-39

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

moodle

baner mat przyr

microsoftPion

Poznań Game Arena to niezwykle bogaty program rozrywkowy, premiery gier, turnieje eSportowe, gwiazd Twitch i gamingowego YouTube, znakomici cosplay’erzy, setki atrakcji i oczywiście – co najważniejsze – wielu zacnych wystawców z najlepszą ofertą przygotowaną specjalnie dla zwiedzających. Wśród atrakcyjnej cenowo oferty można było znaleźć także premierowy asortyment, niedostępny jeszcze w sklepach.

 

W piątek, czyli 06 października, nie było tłumów, więc udało nam się spokojnie porozmawiać z youtuberami, zobaczyć pokazy najnowszych gier, konsol czy wysłuchać Piotra „Izaka” Skowyrskiego, czyli polskiej gwiazdy gry internetowej Counter Strike. Z nim właśnie udało nam się zamienić kilka słów i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło też pokazów cosplayerów, czyli osób przebranych za postaci z gier komputerowych, a twórcy gier mogli się spotkać podczas Game Industry Conference.

Oprócz tego podziwialiśmy jak z dużą starannością przygotowano turnieje sportowe (pula nagród wynosiła, jak podają organizatorzy- 100 tysięcy złotych). Prawie na każdym stoisku wystawionych było po kilka, a czasem kilkanaście komputerów, na których próbowaliśmy swoich sił w rynkowych nowościach. Wybór gier był ogromny.

Oprócz największych polskich wydawców i producentów gier, takich jak Techland, czy CD Projekt nasze zainteresowanie wzbudzali twórcy tzw. „indyków”. To polski skrót od angielskich słów „indiegames”, czyli gier od niezależnych producentów. Tworzy je zwykle niewielka grupa osób, chcących mieć pełen wpływ na swój projekt. Gry ustępują więc grafiką i rozbudowaniem produkcjom z wielomilionowymi budżetami, ale kuszą fabułą, sposobem rozgrywki i cenową przystępnością.

Popularnością na PGA cieszyły się też gry wykorzystujące gogle do VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Mimo, że widać skok techniczny, to VR nadal ma jeszcze ograniczenia techniczne. Dawid Biegun z Farm 51 podczas PGA zaproponował odwiedzającym wirtualną podróż po Czarnobylu.

Wyszliśmy z hali MTP o godz. 16:30 z kupionym lub wygranym podczas targów sprzętem – słuchawkami i klawiaturami. Zobaczcie naszą galerię.

ePUAP

dziennik

Kalendarz

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Mapa szkół zawodowych

mapa zawodowa

Przewodnik turystyczny

przewodnik turystyczny

Wirtualny spacer po szkole

wycieczka

Partnerzy

logo pti cisco-logo

logo-ecdl CIAA big 2

logo lomzynskie24logo Radio-Nadzieja rgb Logo Magneti Marelli

MOJEFINANSEDLASZKOLY

santech.png

Na górę

Używamy pliki cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

  Akceptuję ciasteczka z tej strony.